Tek Kompenantlı Yol Çizgisi
Anasayfa Hizmetler

Tek Kompenantlı Yol Çizgisi

Tek kompenantlı yol çizgisi yardımcı malzemelerin belirli miktarlar da karışımı ile elde edilir. Tek kompenantlı yol çizgisi, soğuk yol çizgisi olarak da adlandırılır. Otopark ve beton zeminlere püskürtme metodu ile kolaylıkla  uygulanabilmektedir. Çift kompenantlı yol çizgisine göre daha kısa ömürlüdür.

Tek kompenantlı yol çizgileri karayolları, şehir içi ve şehir dışı yollar, havaalanı pistleri ve yaya geçitlerinin işaretlenmesinde kullanılabilir. Özellikle şehiriçi yollar için uzun süre kalıcılık gerektiren işaretlemelerde tercih edilir. Bunlara yaya geçitleri, bisiklet yolu ve yavaşlama uyarı çizgileri örnek olarak verilebilir. Ayrıca şablonlar kullanılmak suretiyle asfalt kaplama üzerine renkli semboller de yapılabilir. Ülkemizde şehir içi yollarda azami hız sınırlamaları ve yazılar tek kompenantlı yol çizgi boyası kullanılarak yapılan uygulamalardır.

 

 

 0537 849 84 85 numaralarını arayarak veya bilgi@bilgictrafik.com e-mail atarak bizimle iletişim sağlayıp, kaliteli ürünlerimiz ve uzman ekiplerimizle yapacağımız hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.